هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

 

Bildschirmfoto-2016-11-10-um-16.38.39

 

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان

بعد از ایالت متحده آمریکا ، کشور آلمان دومین کشور مهاجر پذیر در دنیاست . کیفیت زندگی بالا در کنار تحصیل رایگان ، موقعیت های شغلی و فرصت های رشد مناسب همگی دست به دست هم داده اند تا محبوبیت این کشور سرسبز دو چندان شود.

هزینه زندگی در این کشور بستگی به شهر انتخابی و سبک زندگی هر فرد دارد اما در کل نمیتوان گفت که آلمان کشور گرانی برای زندگی و تحصیل است است.

هزینه زندگی دانشجویی

با توجه به اینکه نوع زندگی هر شخص متفاوت است و نمیتوان هزینه دقیقی را برای آن تخمین زد اما به بررسی شیوه زندگی متعادل دانشجویی می پردازیم
با توجه به تعریف سبد زندگی دانشجویی در آلمان ، که شامل هزینه مسکن ، هزینه خوراک ، هزینه رفت و آمد ، هزینه خرید مایحتاج می باشد شما باید مبلغ حدودا ۶۵۰ یورو در ماه را در نظر بگیرید
البته این را هم باید در نظر داشت که این هزینه کاملا به شما و شهر مورد نظر شما بستگی دارد ،به وفور می توان افرادی را یافت که با هزینه ماهیانه ۴۰۰ یورو و یا ۸۰۰ یورو زندگی دانشجویی خود را می گذرانند که  که البته مقدار زیادی از این هزینه با کارهای پاره وقت دانشجویی قابل بازگشت است.

گروه مهاجرتی مسیر آلمان به مدیریت مهندس دیاکو مرادخانی برای متقاضیان تحصیلی خود ، به محض ورود به آلمان شرایط کار دانشجویی فراهم میکند .

درآمد دانشجویی در آلمان

دوره تحصیل دکتری در آلمان به صورت کار یا JOB می باشد  یعنی دانشجو در حین تحصیل درآمد خواهد داشت

دانشجویان زبان ، کالج ، کارشناسی و کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و درآمدی در حدود ۴۰۰ یورو خواهند داشت

گروه مهاجرتی مسیر آلمان به مدیریت مهندس دیاکو مرادخانی برای متقاضیان تحصیلی خود ، به محض ورود به آلمان شرایط کار دانشجویی فراهم میکند .

هزینه دانشگاه های آلمان

اکثر دانشگاه های آلمان رایگان میباشند و شما هیچ هزینه ای بابت تحصیل پرداخت نخواهید کرد و دانشجویان فقط سالانه هزینه ای در حدود ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو جهت بیمه دانشجویی ، حمل و نقل و… پرداخت خواهند کرد.

شهرت گروه مهاجرتی مسیر دیاکو در بخش ویزاهای تحصیلی ، به علت اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان و همچنین ایجاد شغل برای دانشجویان میباشد.

مطالب مشابه